Nieodpłatne szkolenia dla organizacji non profit

admin 05.06.2018

Jesteś aktywistą w organizacji non profit? Od dziś możesz zgłosić wniosek o szkolenia, które pozwolą poprawić jakość waszych projektów. Za uczestnictwo w zajęciach nie zapłacicie jednak nawet złotówki.

Choć stowarzyszenia niedochodowe organizują często wartościowe projekty i rekrutują do nich zmotywowanych wolontariuszy, to brak im profesjonalnego przygotowania dotyczącego zarządzania. A na szkolenia raczej ich nie stać.

Szkoleniowcy z Fundacji Training Projects chcą wolontariuszom zaoferować wsparcie edukacyjne.  Przedstawicieli działających w tzw. sektorze społecznym zapraszają na bezpłatne szkolenia z różnych dziedzin związanych z funkcjonowaniem stowarzyszeń i fundacji.  Wszyscy którym taka pomoc jest potrzebna  mogą przesłać wniosek o szkolenie pisząc na adres [email protected] 

Przesyłać wnioski mogą działające oficjalnie jednostki, jak również pojedynczy działacze.  Bez względu na status formalny, każdy może ubiegać się o pomoc.  Szkolenia są w 100% darmowe, jednakże korzystający ze szkolenia muszą znaleźć miejsce realizacji szkolenia – np. lokalna szkoła czy okoliczny dom kultury. 

O jakie warsztaty można się ubiegać?

kierowanie projektami w jednostkach niedochodowych

zarządzanie grupą aktywistów – kompetencje lidera

komunikacja w organizacji

myślenie strategiczne

fundrising i zbieranie datków – krok po kroku

reklama i nagłaśnianie akcji społecznych

radzenie sobie ze stresem w pracy wolontariusza

prowadzenie prezentacji i przemówień

zarządzanie przez cele 

szkolenia dla trenerów wewnętrznych

Oferta wsparcia Fundacji Training Projects nie jest ograniczona czasowo – prośby o wsparcie przesyłać można bezterminowo. Jednak szkoleniowcy nie gwarantują ufundowania kursu w odpowiedzi na każdą prośbę. Decyduje liczba dostępnych w danym kwartale miejsc jak również jakość aplikacji. 

- Chcemy dać szansę samorozwoju – komentuje Iwona Piga, członek zarządu Fundacji. – Liczymy na to, że realizowane przez wolontariuszy akcje staną się stały na coraz wyższym poziomie, nawet w poczatkujących organizacjach. W takich miejscach wsparcie merytoryczne i pomoc ekspertów są często potrzebne nawet bardziej niż dotacje i sponsorzy. W wielu miejscowościach obserwujemy spore niewykorzystane fundusze unijne, bo organizacje nie potrafią tych pieniędzy ugryźć. Próbujemy trochę to zmienić.  Tagi: